تور باکو

  تور باکو و دیدنی ها

  معرفی تور باکو

  باکو پرجمعیت ترین شهر آذربایجان و پایتخت آن نیز محسوب می شود. این شهر یکی از جاذبه های گردشگری محبوب برای ایرانیان محسوب می شود.باکو در باور مردم محلی به معنای بادکوبه (محلی که باد زیادی می وزد) است. در تور باکو می توانید از میراث فرهنگی و همینطور معماری های شگفت انگیزی که برای ساختمانی این شهر در نظر گرفته شده است لذت ببرید. تمامی میراث تاریخی و فرهنگی این کشور که در حال حاضر بعنوان جاذبه های عمده ی گردشکری آن بشمار میروند؛ پس از کشف اولین میدان نفتی جهان در باکو ساخته شدند. به بیان دیگر میتوان گفت پیدایش میادین نفتی در این ناحیه به نقطه ی عطفی از رشد و توسعه ی ساختار شهری تبدیل شد. شهر زیبای باکو در ساحل غربی دریای خزر قرارگرفته است با مساحت تقریبی 285 کیلومتر مربع و جمعیتی در 2.3 میلیون نفر. بعنوان یکی از بارزترین ویژگی های شهر باکو میتوان به ذکر این نکته پرداخت که فضای عمومی این شهر و مردم این شهر بسیار آرام و دلپذیر است؛ مردمی بسیار خون گرم که به زبان ترکی نیز صحبت میکنند.

  تور باکو

   

  بهترین فصل سفر با تور باکو

  اگر قصد رزرو تور باکو را دارید باید در ابتدا آب و هوای این منطقه را به طور دقیق بررسی نمایید. این شهر زمستان های سردی دارد، از طرفی تابستان های آن نیز بسیار گرم است. ایام عید نوروز بهترین فصل سفر با تور باکو محسوب می شود و جشن های نوروزی بسیار شگفت انگیزی برگزار خواهد شد. فصل بهار هوای این شهر بسیار تمیز و ملایم است و مناسب ترین فصل سفر با تور باکو محسوب می شود.

   

  دیدنی های تور باکو

   

  کاخ شیروانشاه

  یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی در تور باکو مخصوص به کاخ شیروانشاه است. در واقع این کاخ بزرگترین بنای تاریخی شهر محسوب شده و بازدید از آن شما را شگفت زده می کند. ساخت این بنا به دوران عباسیان باز می گردد. شیروان، از اعرابی بودند که بر بخش‌هایی از آذربایجان امروزی بین قرن‌های نهم تا شانزدهم میلادی فرمانروایی می‌کردند. هنگام بازدید از این مجموعه، از کاخ اصلی، دو مسجد، یک مقبره، سردابه و حمام دیدن کنید. بعد از چند قرن بی‌توجهی، این مجموعه‌ی تاریخی با مرمت‌های فراوان، حفظ و نگهداری شده و تصویر آن روی یکی از اسکناس‌های آذربایجان ثبت شده است.ساعت بازدید از این مجموعه‌ی تاریخی، ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر است

  کاخ شیروانشاه

  قلعه دختر

  در مرکز منطقه‌ی ایچری شهر، که با عنوان ارگ باکو نیز شناخته می‌شود، برجی استوانه‌ای به‌ارتفاع ۲۹ متر قرار دارد که  به برج دختر یا قلعه‌ی دختر مشهور است. این برج بیش از یک هزاره قدمت دارد و قدمت آن به قرن‌های هفتم تا دوازدهم میلادی برمی‌گردد. امروزه این برج، نمادی از محله‌ی قدیمی شهر است. یکی از نکات عجیب درمورد این برج این است که دانشمندان و متخصصان از اهداف ساخت برج اطلاعات دقیقی ندارند و به اطمینان کامل نرسیده‌اند. بیشتر کارشناسان معتقدند که این بنا زمانی معبد زرتشتی بوده است. افسانه‌های زیادی درباره‌ی این برج وجود دارد. داخل بنا موزه‌ای قرار دارد و پلکانی مارپیچ به سمت بالای برج می‌رود. شاید جالب باشد که بدانید یکی از دلایل نام‌گذاری این برج وجود افسانه‌ای درباره‌ی آن است. طبق یکی از این افسانه‌ها، دختری مجبور می‌شود برخلاف میلش و به درخواست پدر با کسی ازدواج کند. پدر دختر، این برج را به‌عنوان هدیه‌ی ازدواج می‌سازد و زمانی که ساخت آن به پایان می‌رسد، دختر، خودش را از بالای برج به پایین می‌اندازد و به‌این‌ترتیب از یک ازدواج ناخواسته فرار می‌کند. بعنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری  تور باکو و  بازدید ازآن پیشنهاد میشود. بازدیدی که در بازه زمانی 9 صبح تا 6 بعد از ظهر انجام میشود..

  قلعه دختر

  شهر ایپری

  بعنوان یکی از جاذبه هایی که در طول مدت سفر خود به باکو حتما باید بازدید کنید، شهر ایپری در لیست اولویتها قراردارد. ایچری در قلب شهر باکو یا بعبارتی بافت قدیم شهر قراردارد که بعنوان یک مرکز تاریخی مورد توجه گردشگران بسیاری است؛ جاذبه ای که بنام ارگ باکو نیز شناخته میشود. دیواره های کنگره ای شکل این فضا بسیار زیبا و خاص است و قدمت آن به قرن دوازدهم باز می گردد.در قرن پانزدهم میلادی، بعد از زلزله‌ی ویرانگری که در شهر شماخی، پایتخت سابق آذربایجان رخ داد، سلسله‌ی پادشاهی شروان‌شاهان، پایتخت خود را به باکو منتقل کرد. آنها، ایچری شهر را گسترش دادند و دیوارهای دفاعی به آن افزودند. بیشتر مردم شهر در محدوده‌ی دیوارهای این شهر زندگی می‌کردند تا اینکه در قرن نوزدهم، افزایش درآمدهای نفتی در باکو، باعث پیشرفت روزافزون این شهر شد.

  شهر ایپری

  بلوار باکو

  از دیگر دیدنی های بسیار مهم در تور باکو، بلوار باکو است، بلوار باکو در واقع یک پارک بسیار زیبا بوده که در موازات دریای خزر قرار دارد. این پارک دارای وسعتی در حدود 3.5 کیلومتر است که در امتداد درای گسترده شده است و فضایی بسیار عالی و مدرن برای عکاسان و توریست ها محسوب می شود. این گردشگاه، دارای جاذبه‌های دیدنی فراوانی است؛ ازجمله پارک شهر، ونیز کوچک، چرخ‌وفلک چشم باکو و چندین کافه و رستوران..

  بلوار باکو

   

  موزه فرش

  حال که تور باکو را انتخاب کرده اید قطعاً بازدید از فرش های آذری برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود. فرش های این موزه دارای نقش و رنگ های خاصی هستند و بسیار چشم نواز محسوب می شود. در نزدیکی این موزه فضای عالی باری صرف غذاهای محلی باکو فراهم شده است.

   

  موزه فرش

   

  شکم گردی در تور باکو

  غذاهای سنتی همیشه جذابیت های خاص خود را دارند. یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در این شهر کباب است. کبابی که در این شهر از آن استفاده می کنید طعم و عطر متفاوتی از جاهای دیگر دارد.

  شاه پلو از دیگر غذاهای خوش طعم در  تور باکو محسوب می شود. این غذا مانند ته چین است و در آن از آلو نیز استفاده می شود این غذا برای مهمانی های بزرگ در باکو سرو می شود.

  قتاب در واقع یک نوع اسنک است که از پنیر و اسفناج و گوشت و همینطور کدو برای تهیه آن استفاده می شود. این غذا در واقع نانی پهن است که این مواد را در دل خود جای داده است.

  اگرچه انتخاب بین تور روسیه، تور گرجستان، تور ترکیه ، تور ارمنستان و تور باکو بسیار دشوار است، اما افرادی که قصد دارند در سفر خود به تجربیات بهتری دست یابند قطعا به سراغ انتخاب تور باکو خواهند رفت.

  شاه پلو

   

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور باکو
  توضيحات : تور باکو و دیدنی ها
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 1020
  تاريخ درج : 1397/8/15