تور وارنا

  تور وارنا و دیدنی ها

  تور وارنا مقصدی که نباید از دست داد.

  وارنا شهر سوم بلغارستان از نظر جمعیتی، مهم ترین جاذبه ی گردشگری این کشور به حساب می آید. نگینی قرار گرفته در حاشیه ی دریای سیاه، پرشده از بناهای تاریخی و آب و هوایی که به بیان واقعی کلمه چهارفصل است. از همه ی این ها مهم تر، وارنا را پلی می دانند میان اروپای غربی و خاورمیانه. در نتیجه، به راحتی می توان حدس زد که این شهر تا چه اندازه تلفیقی ست از فرهنگ های مردم مختلف دنیا. در این مقاله، با شما همراه خواهیم بود تا اثبات کنیم، بلغارستان مقصدی ست که نباید دیدن آنرا از دست داد، پس با مدیرتور با تور وارنا همراه باشید.

   

  تور وارنا

   

  شش دلیل برای سفر به وارنای بلغارستان

  آب و هوای منحصر به فرد

  وارنا تقریبا در تمام طول سال آب و هوایی مساعد و مطلوب دارد. حتی اگر تور شما بین ماه های دسامبر و مارس طرح ریزی شده باشد که سردترین زمان سال است، بازهم دمایی پایین تر از ده تا پنج درجه سانتی گراد انتظارتان را نمی کشد. در غیر اینصورت، اگر علاقمند حضور در کنار ساحل ، ورزشهای آبی و فعالیت های تابستانی هستید، از می تا اکتبر به دنبال تور وارنا باشید.

   

   سواحل بی نظیر

   مطلوب ترین واژه ای که در وصف سواحل وارنا میتوان گفت، *بی نظیر* است چرا که هیچ ساحل شناخته شده ای در این کره ی خاکی، حرارت و منظره ی سواحل وارنا را ندارد. جالب است بدانید که ماسه های ساحل طلایی هستند و جواهر دریای سیاه نامیده می شوند که به بلغارستان هدیه شده است. آب زلال، ساحل طلایی، جنب و جوش مردم و فرصت آشنایی با گردشگرانی که از سراسر کره ی خاکی به وارنا آمده اند تجربه ای بی نظیر در تور وارنا خواهد بود.

  سواحل طلایی

   تاریخ دور و دراز

  از آنجایی که ما ایرانی ها خود وارثان تمدنی باستانی هستیم، بازدید از سایر تمدن های هم قدمت می تواند جذابیت های فراوانی داشته باشد. شهر وارنا، بناهایی دارد یادگار از هزاران سال قبل از میلاد مسیح و گنجینه هایی که از امپراتوری های بزرگ روم و یونان در معماری و موزه های این شهر یافت خواهد شد.

   

   جنب و جوش فرهنگی و انبوه جشنواره ها 

  بسیار بعید است که در وارنا باشید و در محله ها بچرخید اما گذارتان به یک فستیوال خیابانی، گالری یا رویدادی فرهنگی نیفتد. وارنا پر است از اپرا، موزیک کلاسیک و فولکلور، رقص باله، نقاشی، تئاتر خیابانی و گالری های هنری. نیازی به گفتن نیست که این شهر در سال 2019 نامزد دریافت لقب پایتخت فرهنگی اروپا است. در نتیجه، علاقمندان هنر شاید پیشنهادی جذاب تر از تور وارنا دریافت نکنند.

   

  جشنواره های وارنا

   

  خوراکی و نوشیدنی های محلی

  شاید آنچنان نیاز به توضیح نباشد که وارنا، شهری ساحلی ست،مملو از گردشگرانی با فرهنگی غنی،که برای لذت بردن هرچه بیشتر از تور وارنا، نیازمند انواع رستورانهایی هستند تا غذاهای محلی این منطقه و همچنین غذاهای مطرح بین المللی را ارایه دهند. وارنا در این زمینه شما را بیش از آنچه تصور کنید جذب خود خواهد کرد. سالادهای رنگارنگ، نان های متنوع، غذاهای محلی که طعم تاریخ را زیر دندانتان می آورند و در آخر نوشیدنی هایی که به معنای واقعی کلمه، درجه یک و سنتی هستند را در تور وارنا از دست دهید..

   

   مردم مهمان نواز

  بله، مهمان نوازی خصلت انحصاری ما ایرانی ها نیست. اگر سابقه ی حضور در یک تور وارنا  را داشته باشید اطمینان پیدا می کنید که مردم این شهر بلغارستان هم باید با صفت مهمان نوازی توصیف شوند. انتظار این را داشته باشید که در حال قدم زدن در کوچه ای باریک، از طرف شخصی به یک نوشیدنی دعوت شوید. در ضمن، اکثر نسل جوان این کشور انگلیسی را خوب صحبت می کنند، در نتیجه اگر زبان می دانید، جلو خواهید بود.

  قبل از اینکه متن را خاتمه دهیم، باید بگوییم وارنا برای مد، فشن، شب زنده داری، معماری بی نظیر و تاریخی و ارزانی قیمت ها هم معروف است، پس فرصت سفر به این مقصد منحصر بفرد را از دست ندهید.

  غذاهای وارنا

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور وارنا
  توضيحات : تور وارنا و دیدنی ها
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 963
  تاريخ درج : 1397/5/24