تور قبرس

  تور قبرس و دید نی ها

   قبرس، جواهری در مدیترانه

  تور قبرس اروپایی ، فرصتی که نباید از دست داد!

  قبرس جزیره ای است در دریای مدیترانه که در طول تاریخ جولان گاه ایرانیان، رومی ها، یونانی ها، ترک ها و این اواخر انگلیسی ها بوده است. پایتخت این کشور نیکوزیا است  در حال حاضر و پس از کشمکش های فراوان ، قبرس به دو قسمت عمده تقسیم شده، بخش اکثریت اروپایی (جنوب جزیره) و بخش اقلیت شمالی که در اختیار ترک ها است. نکته شایان توجه اینجاست که هر دو بخش زیبا هستند و بازدید از آن ها بی شک یکی از بیاد ماندنی ترین خاطرات سفر هر گردشگری خواهد بود. شاید تا کنون از خود پرسیده باشید که دلیل تفکیک تور قبرس شمالی و تور قبرس اروپایی چیست در حالی که هر دو در یک کشور واحد قرار دارند، نکته اینجاست که ما ایرانیان برای ورود به قبرس شمالی نیازی به ویزا نخواهیم داشت، اما قسمت اروپایی به دلیل حساسیت های اتحادیه اروپا، از ایرانیان ویزا طلب می کند.

  در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات مفیدی در خصوص سفر به این سرزمین زیبا و بیاد ماندنی و جاذبه های گردشگری قبرس در اختیار شما همراهان قراردهیم.

  تور قبرس

   

  مهم ترین ویژگی قبرس اروپایی؛ از شن و ماسه ی کنار ساحل خسته شده اید؟

  همان طور که گفته شد قبرس یک جزیره است، در نتیجه ویژگی اول آن سواحلی است که دور تا دورش را فراگرفته. اما برخلاف آن چه تجسم می شود، همه ی این سواحل عادی و معمولی نیستند، بلکه گاهی جلوه هایی پدید آورده اند که از بلندپروازی های خیال آدمی هم بلند تر است. در این سواحل منحصر بفرد در کنار شن و ماسه ی سفید و شفاف، صخره های بزرگی به چشم میخورند که شاید بزرگترین تمایز تور قبرس با سایر مناطق ساحلی جهان باشد.

  قبرس

   

  برخی از جاذبه های گردشگری در تور قبرس

  ساحل صخره ای کوریون، ساحل و محوطه ای تاریخی

  اگر علاقمند و مطلع از تاریخ باشید بی شک می دانید که جزیره ی قبرس از اولین روزهای تمدن آدمی بازیگری مهم و تاثیرگذار در دریای مدیترانه به حساب می آمده. در نتیجه اصلا تعجبی ندارد که دربرگیرنده ی تعداد انبوهی از آثار و بناهای تاریخی باشد. اما موردی که در این جا معرفی می کنیم یک نمونه ی منحصر به فرد است که به ساحل صخره ای کوریون شناخته میشود. صخره ای که همچون دژی مستحکم در امتداد دریا کشیده شده است و منظره ای خیره کننده را به بازدیدکنندگان  تور قبرس ارائه میدهد.

  ساحل صخره ای کوریون

   

   آیاناپا و پروتاراس : سنگ، مرجان و دریا

  آیاناپا شهری تفریحی در جنوب شرقی قبرس است  و در 80 کیلومتری از پایتخت این کشور  و در فاصله 12 کیلومتری پروتاراس واقع شده است.از ساخته های تاریخی دست بشر فاصله می گیریم تا محو تماشای هنر طبیعت در خلق زیبایی شویم. از جمله منحصر بفرد ترین مناطق ساحلی در تور قبرس را میتوان به  آیاناپا و پروتاراس اشاره کرد که به فاصله ی ده کیلومتر از هم قرار دارند، محلی بسیار مطلوب برای بازدید خانوادگی و هم کلام شدن با چند محلی مهربان و خوش رو در تداخل سنگ و صخره، مرجان و موجودات دریایی و ساحلِ دریا. بی شک تماشای این  مناظر  لذت بخش ترین دیدنی ها در تور قبرس است.

   آیاناپا و پروتاراس

   آکاماس و تماشای غربت غروب

  در قبرس، ناحیه ای دست نخورده وجود دارد که به صورت پارکی ملی نگهداری می شود. نام این قسمت که در شمال غربی جزیره قرار گرفته آکاماس است و با انتخاب تور قبرس شمالی، این فرصت را دارید تا ساعاتی در دل طبیعت و حیات وحش گذر کنید و در آخر ، روی سنگ های ساحل بنشینید و در حالی که نوای ساحل گوشتان را نوازش می دهد، غربت غروب را نظاره گر باشید.

   آکاماس

   

  آبشارهای کالدونیا، محلی آرامش بخش بدور از هیاهو

  افراد زیادی هستند که دوست دارند وقتی به دل طبیعت می زنند محلی را بیابند تا با خود خلوت کنند و از آرامش موجو لذت ببرند. اگر در زمره ی این افراد قرار می گیرید در زمان تهیه تور قبرس اروپایی حتما ذکر کنید که بازدید از آبشار زیبای کالدونیا باید بخشی از برنامه های تور باشد؛چرا که زیبایی آبشارهای قرار گرفته در دل کوه شما را تعجب زده خواهد کرد.

  آبشارهای کالدونیا

  غذاهای معروف قبرس

  ممکن نیست به سرزمینی پا گذاشت که محل تلاقی شرق و غرب است و از امتحان کردن غذاهای محلی و متنوع صرف نظر کرد. اگر به رستورانی سنتی رفتید، حتما Meze سفارش دهید، پر است از میوه و ظرف های رنگارنگ.  مزه سینی است با  ترکیبی از غذاهای غذاهای دریایی مثل تزاتزیکی ترکیبی از ماست و موسیر، خیار، و روغن زیتون است. تاهینی پیش غذای خوشمزه دیگری است که ترکیبی از  خمیر دانه های کنجد، روغن زیتون، لیمو و سیر می باشد. تراموسالاتا (نوعی ماهی مزه دار شده ،هوموس، وگوشت کبابی مزه دار شده است. از دیگر غذاهای معروف قبرس می توان به کلفتیکو که از گوشت بره تهیه می شود و پستیتسیو  که تقریبا شبیه به لازانیا است نام برد.در تور قبرس این غذاهای لذیذ را امتحان کنید.

  غذاهای معروف قبرس

   

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور قبرس
  توضيحات : تور قبرس و دید نی ها
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 1370
  تاريخ درج : 1397/7/23