تور قبرس جنوبی

  تور قبرس و دیدنی هایش

  راهنمای تور قبرس جنوبی

  قبرس جنوبی بعنوان یکی از مناطق محبوب سفر ایرانیان، منطقه ای است که از اطراف نیز توسط جاذبه های گردشگری احاطه شده است. این بخش از قبرس که توسط آبهای مدیترانه در بر گرفته شده است، از شمال با کشور ترکیه، از جنوب با مصر و از غرب با یونان همسایه است. این کشور به طور کلی جزیره ای شکل بوده و نیمه کوهستانی ست و در بخش های شمالی آن کوه های زیاد و در بخش مرکز شاهد جلگه های وسیعی هستیم.

  زبان رسمی در بخش تور قبرس جنوبی یونانی است اما زبان های انگلیسی و ترکی استانبولی در این بخش نیز دیده می شود. دین اغلب مردم در این بخش ارتودوکس است و دین اسلام، کاتولیک لاتینی و ارمنی در قبرس جنوبی بسیار دیده می شود.

  شهرزیبای نیکوزیای پایتخت کشور قبرس جنوبی محسوب می شود که تنها شهر غیر ساحلی آن است؛این شهر مدرن بسیاری از ادارات دولتی و همینطور کالج های آمریکایی و شرکت های خارجی را در بر گرفته استو به نوعی در واقع مرکز اقتصادی کشور محسوب می شود. اقتصاد کشور قبرس جنوبی بر پایه نظام آزاد بوده و واحد پول این کشور یورو اعلام شده است.

   

  تور قبرس جنوبی

   

  بهترین فصل سفر با تور قبرس جنوبی

  به طور کلی قبرس جنوبی دارای آب و هوای مدیترانه ای است و آفتاب های این کشور بسیار دلپذیر است. دمای هوادر فصل تابستان در این منطقه آزار دهنده نیست و عده ای معتقد هستند که بهترین فصل برای سفر با تور قبرس جنوبی فصل تابستان است. اما از منظر زیبایی طبیعی، فصل بهار بهترین گزینه برای تور قبرس جنوبی محسوب می شود. لازم به ذکر است که به طور کلی زمستان های این کشور ملایم است اما در نواحی کوهستانی بارش باران و برف بسیار دیده می شود.

   

  بهترین زمان سفر به قبرس جنوبی

   

  جاذبه های دیدنی تور قبرس جنوبی

  کوه های توروس

  بعنوان شاخص ترین جاذبه ی قبرس جنوبی کوه های توروس در نظر گرفته میشوند که عموما انواع تور قبرس جنوبی ازین جاذبه آغاز میشود. کوههای توروس به نحوی هستند که طبیعت بکر این کوه ها شما را شگفت زده می کند . در کنار طبیعت منحصر بفرد این کوه ها، آبشاری با نام کالدونیا و همینطور پلی با نام میلیا از میان این کوه های زیبا می گذرند. اگر در حین بازدید ازین مناطق بکر طبیعی، فرصت کافی دارید بازدید از نواحی روستایی اطراف آنها را فراموش نکنید چرا که با ساختاری زیبا چشم هر بیننده ای را خیره میکنند.

   

  کوه های توروس

   

  کلیسای سنت لازاروس لارناکا

  یکی از مهم ترین آثار تاریخی در تور قبرس جنوبی مربوط به کلیسای سنت لازاروس است که در واقع بر پایه اعتقاد مردم این کشور، حرمت این کلیسا بسیار زیاد است.معماری به کار رفته در این کلیسا اعجاب انگیز است.عده ای، سنت لازاروس را دوست حضرت عیسی مسیح معرفی می کنند و معتقدند چهار روز از مرگ وی می گذشت که عیسی (ع) روح زندگانی دوباره در وی دمید و او را زنده گردانید. همچنین در انجیل نیز به این شخص اشاراتی شده است. در سال ۸۹۰ میلادی، در محل کنونی این کلیسا، آرامگاهی تحت عنوان "سنت لازاروس، چهار روز مرده، دوست مسیح" پیدا شده بود که به همراه دیگر بقایای تاریخی شهر لارناکا به قسطنطنیه منتقل شد. بعدها در اواخر قرن نهم و اوایل قرن دهم کلیسایی با نام سنت لازاروس در لارناکا احداث گردید.

   

  کلیسای سنت لازاروس لارناکا

  مسجد خاله سلطان

  مسجد خاله سلطان از مکان های دیدنی در شهر لارناکا محسوب می شود که در مرکز سواحل نمر قرار دارد و سبک معماری عثمانی برای آن به کار رفته است و برای مسلمانان قبرس بسیار ارزشمند است. این مسجد در مرکز یک باغ بسیار زیبا که میراثی باقی مانده از عهد عثمانی ست قرارگرفته و در طول تاریخ گذشته ی آن چندین مرتبه بازسازی شده است تا به شکل فعلی بعنوان مکانی مقدس باقی مانده است.

   

  مسجد خاله سلطان

   

  روستای لفکارا

  اگرچه ایرانیان رغبتی آنچنان زیاد به بازدید از مناطق روستایی در سفرهای خود به خارج از کشور ندارند اما روستای لفکارا جاذبه ای ست که نباید بازدید از آن را در طول تور قبرس جنوبی از دست بدهید. این روستا در 38 کیلومتری جنوب غربی لارنکا واقع شده است که با در برگرفتن عمارتهایی با معماری بسیار کهن و منحصربفرد، کافه های خیره کننده و زیبا و همچنین فروشگاه های سنتی کوچک مکانی بسیار مهیج برای بازدیدکنندگان به شمار میرود و سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب میکند.

   

  روستای لفکارا

   

  معروف ترین غذا ها در بخش قبرس جنوبی

  هالومی

  هالومی یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در تور قبرس جنوبی محسوب می شود که در واقع یک نوع پنیر سفید و نمکی است که با شیر بز تهیه شده است. در این غذا از گوشت گاو و سبزیجات نیز استفاده می شود و یک نوع غذای خنک کننده محسوب می شود.

   

  هالومی

  سوولاکی

  افرادی که علاقمند به کباب هستند از سرو این غذا لذت خواهند برد. این غذا که در لیست کباب های یونانی قرار می گیرد ترکیب گوشت و سبزیجات بوده که به همراه سیب زمینی سرخ شده سرو می شود.

   

  سوولاکی

   

  در آخر باید گفت که انتخاب مقصد سفر از بین تور قبرس شمالی، تور قبرس اروپایی و تور قبرس جنوبی کار ساده ای نیست و هر یک از این جاذبه ها دارای ویژگی های خاص مربوط به خود هستند. اما در تور قبرس جنوبی می توانید لحظاتی ناب و دوست داشتنی برای خود رقم بزنید.

   

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور قبرس جنوبی
  توضيحات : تور قبرس و دیدنی هایش
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 500
  تاريخ درج : 1397/10/1