تور مکزیک

  راهنمای سفر به مکزیک

  مکزیک یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری جهان با بیش از 20 میلیون بازدید کننده خارجی در سال است. تمدن آزتک‌ها و مایاها، جشن روز مردگان، رقابت‌های کشتی کج، و سواحل زیبا و تفریحی آن در کنار دریای کارائیب و اقیانوس آرام، تور مکزیک را تبدیل به مقصدی برای بازدیدکنندگان با انواع سلیقه کرده است.

  واقع شده بین ایالات متحده آمریکا و گواتمالا، مکزیک کشور تضادها و رنگ‌هاست. در مکزیک سواحل شلوغ به شهرهای آرام منتهی می‌شوند.  شهر‌های تفریحی دروازه‌ایی رو به جنگل‌هایی مملو از صدای طوطی‌ها و میمون‌ها باز می کنند. ویرانه‌های تمدن مایاها در میان کلان شهرهای مدرن سر از خاک برآورده‌اند. کوه‌های عظیم به سمت بیابان‌های دوردست سرازیر، و خانه‌های سنتی پوئبلو در کنار خانه‌های مستعمراتی اسپانیایی قرار دارند.

  تور مکزیک

   

  مردم مکزیک

  جمعیت این کشور که بالغ بر 119 میلیون نفر است آن را تبدیل به بزرگترین کشور اسپانیایی زبان کرده است. مردم مکزیک دارای میراث قرهنگی و اجتماعی بسیار غنی هستند. محبت و شجاعت از نشانه‌های بارز یک مکزیکی واقعی است و همین ویژگی‌ها هستند که مکزیک را تبدیل به آنچه که امروز هست کرده‌اند.  روحیه شجاعشان آنها را برای مبارزه برای استقلال تشویق و مهربانیشان به آنها اجازه داده تا با جوامع دیگر در توسعه کشور خود مشارکت کنند.

  مردم مکزیک

   

  مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک

  مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک، یکی از بزرگترین شهرهای جهانی است که تشکیل شده از انواع قوم‌ها و نژادهای جهان است. این شهر بزرگ نه تنها بزرگترین مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی مکزیک است، بلکه از مهمترین مراکز مالی آمریکای لاتین نیز محسوب می‌شود. با اینکه ساحلی در این شهر وجود ندارد، گردشگران تور مکزیک فعالیت های بسیاری برای انجام و مکان های زیادی را برای بازدید پیدا خواهند کرد. مرکز تاریخی این شهر مملو از بناهای زیبا مانند میدان سوکالو(Zolcalo) ، کلیسای جامع متروپولیتن، کاخ ملی و ویرانه‌هایی از معبد باستانی آزتک(Aztec) است.

  مکزیکو سیتی

   

  شهرهای ساحلی مکزیک

  مکزیک با خط ساحلی گسترده خود از لحاظ سواحل زیبا هیچ کمبودی ندارد که شامل خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آرام در سمت غرب است. برخی از این شهرهای محبوب ساحلی مانند پوئرتو اِسکوندینو (Puerto Escondido)،  پیشتر شهر های مسکونی بودند که به تدریج به عنوان مقاصد گردشگری محبوبیت پیدا کردند در حالی که به عنوان مثال شهر کنکان(Cancun) از ابتدا به عنوان شهری تفریحی در نظر گرفته شده‌اند. سپس شهر تولوم(Tulum) وجود دارد که پیش از آن که به عنوان شهرِ ساحلیِ توریستی محبوبیت پیدا کند،  قرن ها پیش توسط مایا ها بنا نهاده شده بود. اما همه‌ی این شهرهای محبوب ساحلی، ماسه‌های سفید، دریای زلال و امکانات و جاذبه های گردشگری فراوان را در تور مکزیک برای شما به همراه دارند.

  شهرهای ساحلی مکزیک

   

  شاهکار چیچن ایتزا در مکزیک

  واقع شده در شبه جزیره یوکاتان، چیچن ایتزا(Chichen Itza) برجسته ترین شهر تمدن مایا ها است. این شهر از توسعه یافته ترین شهر های به جای مانده از تمدن مایاها است و می تواند در فصولی از سال بسیار شلوغ باشد. این شهر با ترکیبی از آثار تاریخی غول آسا و محاسبات دقیق نجومی در سازه هایش بسیار حیرت انگیز است. بسیاری از گردشگرانِ تور مکزیک به عنوان تور یک روزه از چیچن ایتزا بازدید می کنند خصوصا وقتی از اقامت خود در شهر ساحلی کنکان به این مکان می‌آیند، ولی امکان اقامت یک الی دو روزه نیز در چیپن ایتزا محیا است.

   چیچن ایتزا

   

  گواناهواتو شهر رنگهای مکزیک

  شهر گواناهواتو(Guanajuato) در مرکز استانی با همان اسم، دارای جذابیت های بسیار است. از برگ‌های برنده این شهر، خیابان های سنگ فرش شده، کافه های کنار پیاده‌روها و سبک معماری باروک آمریکای شمالی هستند که به آن حال و هوای اروپایی نیز داده‌اند. این شهر همچنین دارای شبکه ‌ایی از تونل‌های زیرزمینی است که برای تردد استفاده می‌شوند که این شهر را در نوع خود در دنیا منحصر به فرد کرده است. با کشف شدن در سال 1559 این شهر برای معادن طلا و نقره خود به سرعت به شهرت رسید. بعضی از این معادن امروزه برای بازدید عموم باز هستند، مانند معدن لا‌والنسیا(La Valencia) که از غنی‌ترین معادن نقره در جهان است. در مجاورت این معدن کلیسای سنت کایتانو که به صورت بسیار با شکوهی با طلا و نقره تزیین شده، قرار گرفته است. این شهرِ زیبایِ پر از رنگ، همچنین مکان مناسبی برای لذت بردن از موسیقی سنتی ماریاچی است.

  گواناهواتو

   

  پوئبلا  شهر دیدنی مکزیک

  شهر پوئبلا(Puebla) بنا شده در سال 1531، در مرکز مکزیک واقع شده و پنجمین شهر بزرگ این کشور با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون نفر است. موقعیت آن که بین بندر وراکروز و مکزیکو سیتی قرار دارد، آن را به شهر مهمی تبدیل کرده است. امروزه این شهر زیبای دوره مستعمراتی، مقصد بسیار جذابی برای مسافران گرسنه است، چرا که به عنوان پایتخت غذایی مکزیک نیز شناخته می‌شود. در طی تور مکزیک خود حتما از مولی پوبلانو(Mole Poblano) غذای سنتی مکزیکی که اولین بار در این شهر پخته شده است امتحان کنید. با قرار گرفتن در زیر سایه‌ی کوه پوپوکاتپتل، بازدیدکنندگان این شهر باید مطمئن شوند تا از کلیسای جامع پوئبلا، با مجسمه هایی از جنس عقیق و گنبد الهام گرفته شده از کلیسای سنت پیترز در روم، دیدن می کنند. همچنین شهر مجاور آن چولولا(Cholula) ، یکی از بزرگترین هرم‌های جهان را در خود جای داده است هر چند که این سازه در طول قرن‌ها مورد بی توجهی قرار گرفته است.

  شهر پوئبلا

   

  تاکسکو شهر نقره مکزیک

  مسافرانی که علاقه‌مند به جواهرات نقره هستند باید از این شهر دیدن کنند. تاکسکو(Taxco) شهری معروف به نقره‌کاری‌ها به ویژه جواهرات نقره‌اش در شمال استان  گوئررو واقع شده است. این شهر زمانی مهمترین منطقه معدنی جهان بود. امروزه خیابان های سنگ فرش شده، خانه‌های بزرگ مستعمراتی با تراس، خانه‌های رنگارنگ و میدان‌های کوچک با کارگاه های نقره‌اش این شهر را تبدیل به جذابترین مقاصد تور مکزیک کرده است. همچنین کلیساهایی نظیر کلیسای سانتا پریسکا نمونه‌های برجسته‌ایی از معماری باراک هستند. هفته‌ی قبل از عید پاک زمان مناسبی برای بازدید از این شهر به دلیل مراسم مذهبی که در آن برگذار می‌شود است. 

  تاکسکو

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور مکزیک
  توضيحات : راهنمای سفر به مکزیک
  منبع : مدیر تور
  بازديد : 859
  تاريخ درج : 1397/7/23