تور پکن

  تور پکن و جاذبه های گردشگری

  تور پکن، سفر به پایتخت جادویی چین
   

  پایتخت شمالی امپراتوری پنج هزار ساله

  پکن معادلی است که ما فارسی زبانان برای بیجینگ برگزیده ایم که در زبان چینی، این واژه را پایتخت شمالی معنی می کنند. امپراتوری چین آنقدر وسعت داشته که ناچار شده اند نانجینگ را به عنوان پایتخت جنوبی و پکن را به عنوان پایگاه شمالی برگزینند. ما در این مقاله سعی کرده ایم مفید ترین اطلاعات سفر از طریق تور پکن را در اختیار شما علاقمندان پایتخت کشور پهناور چین، بگذاریم.


  پکن را بیشتر بشناسیم !

   پکن با بیست و یک میلیون جمعیت و دومین شهر وسیع پس از شانگهای، یکی از مهمترین شهرهای چین پهناور به حساب می آید. چکیده ی فرهنگ، آموزش و سیاست چین در این شهر جمع شده و به واسطه ی رفت و آمدهای گسترده ی بین المللی، امروزه بزرگترین فرودگاه و مترو دنیا پس از شانگهای در این شهر قرار دارد. اگر قصد دارید شهر مدرنی با تاریخی سه هزار ساله را ملاقات کنید، بهترین گزینه سفر به شهر زیبای پکن از طریق انواع مختلف تور پکن است. در ادامه دیدنی های اصلی این شهر زیبا را بیان می کنیم.
   

  تور پکن

   

  برخی از جاذبه های گردشگری در تور پکن 
   

   از دیوار چین نمی توان گذشت

  دیوار چین نه تنها معروف ترین دیدنی چین است بلکه یکی از عجایب هفت گانه ی دنیا هم به حساب می آید. دیواری به طول بیست و یک کیلومتر که مانند یک کمربند به دور پکن کشیده شده است و از این شهر، یک دژ مستحکم ساخته است. جالب است بدانید آغاز ساخت دیوار قرن هفت قبل از میلاد بوده و بخش اعظم امروزی آن، در دوره ی امپراطوری مینگ از قرن چهارده تا هفده میلادی بنا شده. اگر بدنبال کشف ناشناخته ها و بازدید از عجایب انسان ساز هستید، تور پکن را از دست ندهید. 

   

  دیوار چین

  بزرگترین میدان دنیا در تور پکن

  هر کشور کمونیستی، برای انجام فرایض و همایش ها، نیاز به یک میدان بزرگ و با عظمت داشته است. چینی ها برای اینکه نشان دهند در ایدئولوژی هم بهترین هستند، بزرگترین میدان دنیا را با 880 متر طول و 500 متر عرض ساخته اند. این میدان وسیع و پهناور در سال 1651 ساخته شده و رهبر چین کمونیستی آن را چهار مرتبه بازسازی و گسترش داده است، در نتیجه انتظار تماشای یادبودهای مائو زدونگ را در گوشه گوشه ی میدان داشته باشید. اگر تور پکن را برای سفر انتخاب کردید سری هم به این میدان بزنید.

   

  بزرگترین میدان دنیا

   

   سفر به شهر ممنوعه؛ پا در کفش امپراتور

  منطقه ای در پایتخت چین که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در تور پکن به شمار می رود. در این منطقه به غیر از خاندان امپراطور کسی حق ورود به آنجا را نداشت وبه همین دلیل  به شهر ممنوعه معروف بود. قبل از کمونیستی شدن این دیار، چین هم امپراتور داشت. از سال 1420 الی 1912 به طور سنتی، هر امپراتور چین در شهر ممنوعه  سکنی می گزید. قصر اصلی این بنای دیدنی 980 اتاق دارد و امروزه میراث فرهنگی یونسکو به شمار می آید. مثل هر مکان تاریخی دیگری، موزه ی شهر ممنوعه پر است از یادگاری و دل نوشته ی گذشتگان. در تور پکن این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.             

   

  شهر ممنوعه

  قصر تابستانی پکن

  چهارمین جاذبه ای که حتما باید در میان برنامه های بازدید در تور پکن جای داشته باشد ،قصر تابستانی پکن است که به سال 1153 باز می گردد. کافی است پانزده کیلومتر از مرکز شهر دور شوید تا باغی زیبا و در میان آن، قصری وصف ناشدنی را ملاقات کنید. سه چهارم محوطه آب است و از سال 1998 این شاهکار هنر و معماری از پکن هم در لیست میراث یونسکو قرار گرفته است. با تور پکن از این زیبایی های قصر لذت ببرسد.

   

  قصر تابستانی پکن

   

  مثل همیشه، غذا را فراموش نکنید، پکن غاز دارد!

  به هر رستورانی در پکن که پا گذاشتید، فراموش نکنید که باید خوراک اردک معروف پکن را سفارش دهید. فرمولی که چینی ها برای پخت این غذا دارند فوق العاده است و در هیچ جای دیگری از دنیا یافت نخواهد شد.  از غذاهای معروف پکن می توان به یوشیانگ روسی که ترکیبی از گوشت و سبزیجات و قارج و فلفل است.لازی جی غذای محبوب دیگری است که از ترکیب سینه مرغ سرخ شده و فلفل قرمز تهیه می شود. اگر عاشق غذاهای تند هستید در تور پکن این غذای آتشین را امتحان کنید. یوژیامو همان برگر است البته از نوع چینی که از گوشت چرخکرده به همراه پیاز و با ادویه های چینی طبخ می شود و طرفداران زیادی دارد.

  برترین غذاهای پکن

  امیدواریم چند دیدنی محدود و انگشت شماری که در این مقاله معرفی شد توانسته باشد تا حدودی تصویری تقریبی از تور پکن و دیدنی های این شهر تاریخی ارائه کند. با ما همراه باشید...

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور پکن
  توضيحات : تور پکن و جاذبه های گردشگری
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 752
  تاريخ درج : 1397/5/30