تور ارمنستان

  راهنمای سفر به ارمنستان

  ارمنستان یک کشور کوچک محصور شده با خشکیست که در جنوب رشته‌کوه بزرگ قفقاز و در منتهی‌الیه شمال غربی آسیا واقع شده‌است. شمال و شرق ارمنستان محدود به گرجستان و آذربایجان است در حالی که دیگر کشورهای همسایه آن به ترتیب، ایران و ترکیه هستند. این کشور دارای گذرگاه‌های کوهستانی و دره‌هاییست که موجب می شود بزرگتر جلوه کند. دریاچه سوان واقع در این کشور که یکی از جاذبه های تور ارمنستان است و از قسمت جنوبی آن دارای منظره ایی زیباست، پنج درصد از مساحت این کشور را تشکیل می دهد. با توجه به تنوع جغرافیایی ارمنستان , تنوع زیادی از آب و هوا وجود دارد و دارای مناظری زیبا از جنگل‌ها , قله‌های پوشیده از برف و دریاچه‌های کوهستانی است.

   

  تور ارمنستان

   

  ایروان پایتخت ارمنستان

  پایتخت این کشور ایروان است که دارای نشانه های تاریخی و جاذبه های طبیعی، معماری و شاهکارهای منحصر به فرد دوران باستان است. ایروان که به آن شهر نور و خورشید نیز می گوییند یکی از شهر هاییست که به دلیل تاریخی بودن و سبک زندگی مدرن در آن، گذشته و حال را در تلاقی با یکدیگر دارد و به همین دلیل اولین مقصد تور ارمنستان می باشد. مکان های اصلی این شهر در بخش مرکزی متمرکز شده و بنابراین همه در دسترس هستند.

   

  ایروان

   

  آب و هوای ارمنستان

  ارمنستان دارای  تابستان‌های خشک و آفتابی است که از ماه ژوئن تا میانه سپتامبر پایدار است و دمای هوایی بین ۲۲ تا ۳۶ درجه سانتیگراد دارد و با نسیم های شامگاهی خنک که از کوه ها سرازیر می شود همراه است و برای تور ارمنستان زمان مناسبی است. بهار آن کوتاه است در حالی که پاییزی طولانی دارد. زمستان هایش سرد و پر برف است که میانگین دمای بین منفی ۵ و ۱۰ درجه دارد.

   

  آب و هوای ارمنستان

   

  جاذبه های گردشگری ارمنستان

  میدان جمهوری ایروان

  در مرکز ایروان پایتخت ارمنستان میدان جمهوری قرار دارد که یکی از زیباترین جاذبه های شهر محسوب می شود. این میدان بیضی شکل در بر گیرنده‌ی استخر و فواره های همراه با موسیقی است و  دور تا دور آن را ساختمان های سبک نئو کلاسیک  فرا گرفته اند که شامل گالری ملی هنر، اداره مرکزی پست، ساختمان دولت و وزارت انرژی و منابع طبیعی هستند. این میدان از مهمترین جاذبه‌های تور ارمنستان است.

   

  میدان جمهوری ایروان

   

  کاسکاد

  کاسکاد واقع در مرکز شهر، پلکانی عظیم است که مرکز پایتخت را با محله ی مانومنت به هم متصل می کند و یکی از برجسته ترین جاذبه های دیدنی ایروان، و از باید های تور ارمنستان است. این مجموعه شامل پلکان بیرونی زیبا، تالارهایی با معماری پیچیده ، پله های برقی داخلی و باغچه هایی بیرونی در طبقه های مختلف آن است. کاسکاد در مجاورت دیگر نماد ها و جاذبه های شهر از جمله سالن اپرا و باله، و کتابخانه ملی(ماتناداران) قرار دارد.

   

  کاسکاد

   

  روستای گارنی

  بازدید از روستای تاریخی گارنی فرصتیست که هیچ گردشگری نباید آن را در تور ارمنستان از دست دهد. این روستا مجموعه‌ای باورنکردنی از آثار تاریخی و معماری تاریخی است که قدمت آن‌ها به دوره یونان باستان و دوره نخستین مسیحیت باز می‌گردد. معروف‌ترین آن‌ها معبد نمادین گارنی است که یک شاهکار از معماری یونان باستان و نمادی از دوره ی پیش از مسیحیت محسوب می شود. دیگرجاذبه‌های دیدنی در این مکان عبارتند از قلعه گارنی , کلیسای ماشتوتس هایراپت , کلیسای آستواوتساتسین مقدس و کلیسای خومارژام.

   

  روستای گارنی

   

  صومعه تاتِو(Tatev) 

  از جالب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ارمنستان , صومعه تاتِو(Tatev)  یکی از قدیمی‌ترین و معروفترین مجموعه‌های صومعه این کشور است. این معبد که قدمت آن به قرن نهم باز می‌گردد , در تاریخ ارمنستان نقش حیاتی ایفاکرده‌ است و یک مرکز آموزشی و معنوی بزرگ در زمان خود به شمار رفته است. صومعه تاتِو با قرار گرفتن در کناره ی دره و در مجاورت کوه های سر به فلک کشیده دارای منظره ایی باور نکردنی است که حتما باید در تور ارمنستان از آن دیدن کرد.

   

  صومعه تاتِو

   

  شهر دلیجان

  با  ۹۰  کیلومتر رانندگی از ایروان به سمت شمال شرقی ارمنستان استان تاووش(Tavush)  قرار دارد که با شهر تفریحی خود دلیجان(Dilijan) معروف است. تابستان گرم و مرطوب دلیجان موجب شده است که توریست های بسیاری از ارمنستان و همچنین گرجستان، روسیه و ایران به این شهر سفر کنند. آنها به دنبال همان چیزی هستند که مردم ثروتمند منطقه پیش تر به همان دلیل خانه های ییلاقی خود را آنجا بنا کردند، یعنی هوای کوهستانی، جنگل‌های بکر و دست‌نخورده ، پارک ملی، دریاچه‌ها و چشمه های طبیعی. دریاچه ی کوچک و زیبای پارز لیچ(Parz Lich) نیز در این استان واقع شده است. این شهر یکی از مقاصد تور ارمنستان است.

   

  شهر دلیجان

   

  غذاهای ارمنستان

  غذاهای ارمنی با نان سنتی خود به نام لواش بسیار محبوب هستند. این رایج‌ترین نان در ارمنستان است و هیچ جشنی نمی تواند بدون لواش تصور شود.

  گاتا نیز یکی از معروفترین شیرینی های ارمنستان است که در واقع خمیری پر شده با کره و شکر است که به شکلی بسیار نرم و یا گاهی ترد درست می شود.

  شگفت‌انگیزترین چیز در مورد غذاهای ارمنی ارگانیک بودن آنها است. به همین دلیل است که بازدیدکنندگان از تور ارمنستان شیفته ی میوه ها و سبزیجات طبیعی، آبدار و خوشمزه آن می شوند. میوه های نمادین این کشور انار و زردآلو هستند.

   

  میوه های ارمنستان

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور ارمنستان
  توضيحات : راهنمای سفر به ارمنستان
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 1144
  تاريخ درج : 1397/7/23