تور اصفهان

  تور اصفهان و دیدنی ها

  تور اصفهان

  اصفهان شهری زیبا و تاریخی است  که در مرکز ایران واقع شده است. شهر اصفهان خود پایتخت استان اصفهان می باشد و سومین شهر پرجمعیت ایران به شمار می رود. جمعیت این شهر تقریبا  2میلیون نفر و پیش شماره این شهر 31 +  می باشد. این شهر در دوره پادشاهی صفویان پایتخت ایران بوده و به دلیل وجود بناها و پل های  تاریخی و معماری فوق العاده لقب نصف جهان را به خود اختصاص داده و تور اصفهان سالیانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد.  

   

  تور اصفهان

   

  مردمان اصفهان

  بیشتر مردمان اصفهان شیعه هستند اما اقلیت های زرتشتی و ارمنی نیز در میان آنها به چشم می خورد.  تعداد زیادی از مردمان اصفهان در  کارخانه‌های بزرگ فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان مشغول به کار هستند و صنعت طلا،قالی بافی و صنایع دستی از جمله شغل های اکثریت مردم این کلان شهر می باشد. 

   

  جاذبه های  گردشگری اصفهان

  پل سی و سه پل

  پل سی و سه پل از معروفترین بنای تاریخی اصفهان و معمولا از جمله اولین محل بازدید  گردشگران تور اصفهان است. این پل که توسط الله وردیخان گرجی، سردار شاه عباس، ساخته شده است به پل الله وردی خان نیز معروف است.معماری این پل توسط استاد حسین بنا اصفهانی صورت گفت.  پل سی و سه پل  که بر روی رود زاینده رود ساخته شده است 33 دهانه و 295 متر طول دارد و از جمله شاهکارهای معماری دنیا  به شمار می رود. 

   

  پل سی و سه پل

  کاخ چهل ستون

  کاخ یا باغ چهل ستون یکی از کاخ های زیبای دوره صفویه است که در زمان شاه عباس اول بناگذاری و در زمان شاه عباس دوم تکمیل شد. در این کاخ معماری بی نظیر  و آینه کاری های زیبا که در میان باغ  به چشم می خورد از برترین بناهای تاریخی اصفهان به شمار می رود. این کاخ در زمان پادشاهان صفوی برای برگزاری جلسات وهمچنین پذیرایی از شاهان دیگر  مورد استفاده قرار می گرفت. کاخ موزه چهل ستون امروزه برای نگهداری آثار هنری و صنایع دستی  و تصاویر قدیمی  استفاده می شود و توریستان زیادی از سراسر  با انتخاب تور اصفهان از این کاخ بازدید می کنند. 

   

  کاخ چهل ستون

   

   عمارت هشت بهشت

  کاخ هشت بهشت نیز از دیگر شاهکارهای معماری دوره صفوی است که آخرین پادشاهان صفوی در آن سکونت داشتند.  نام هشت بهشت به معنای ورودی هشت ضلعی است که هر کدام از این ورودی ها با یکدیگر متفاوت بوده و نمای هر کدام از آنها با معماری خاص و کاشی کاری هایی به شکل حیوانات تزئین شده است.  باغ هشت بهشت در زمان ناصرالدین شاه قاجار به بانو عظمی افتخارالدوله واگذار شدو پس فوت وی به وزارت فرهنگ و هنر واگذار شدو اکنون جزء برترین جاذبه های گردشگری در تور اصفهان به شمار می رود. 

   

  عمارت هشت بهشت

   

  منار جنبان

  یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های اصفعهان منارجنبان است که این بنا در قرن 8 میلادی ساخته شد. این بنا دو مناره  دارد که هر کدام با فاصلی از یکدیگر و با ارتفاع 17.5 متر از سطح زمین قرار دارند. این معماری بی نظیر گنبدی شکل  که با تکان خوردن یکی از این مناره ها ،منار دیگر به جنبش در می آید نمونه ای از خارق العاده ترین معماری ایرانی است.

  منار جنبان

   

  برخی از غذاهای معروف اصفهان

  بریونی

  خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذای اصفهان بریونی است.   این غذا از از مخلوط گوشت گوسفند، جگر سفيد گوسفند، ادويه اصفهاني، پياز، نمك و فلفل وزرد چوبه تهیه می شود ظاهری شبیه به همبرگر دارد. اگر تور اصفهان را انتخاب کردید حتما این غذا را امتحان نمایید.

   

  بریونی

   

  کباب مشتی یا کباب زردک

  کباب مشتی ار غذاهای سنتی و لذیذ برای گردشگران تور اصفهان  است این غذا تقریبا شبیه به کتلت است  که مواد تشکیل دهنده آن  گوشت چرخ کرده، آرد نوخودچی، پیاز و زردک، سرکه و شیره است که  به همراه ادویه های خاص اصفهانی طبخ می شود و طعمی متفاوت و کمی شیرین دارد.

   

  کباب مشتی یا کباب زردک

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور اصفهان
  توضيحات : تور اصفهان و دیدنی ها
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 530
  تاريخ درج : 1397/8/26