تور تساغکادزور

  راهنمای سفر به تساغکادزور

  تساغکادزور(Tsaghkadzor) که معنی لغوی آن دره گلها می باشد شهریست در استان کوتایک(Kotayk) به فاصله‌ی 50 کیلومتری از ایروان پایتخت ارمنستان و ارتفاع 1841 متری از سطح دریا که بیشتر مساحت آن بر روی دامنه‌ی کوه تغنیس(Teghenis) واقع شده است. این شهر یکی از برجسته‌ترین مقاصد توریستی تور ارمنستان محسوب می شود که جمعیتی بالغ بر 1700 نفر دارد. تور تساغکادزور امزوزه در حال جذب توریستان زیادی است. 

  اقامت در تساغکادزور

  تساغکادزور شهریست با میادین، خیابان ها و هتل های مدرن با شبهای نورانی و زیبا که هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان تور تساغکادزور را به خود جذب می کند. این شهر دارای هتل ها و مسافرخانه‌هایی با کیفیت خدمات بسیار بالا و مطابق با هر سلیقه ایی است، که تجربه‌ی پذیرش با استاندارد‌های بین المللی را برای شما فراهم می کند که در تمامی طول سال در اختیار مسافران قرار دارد. به همین دلیل تساغکادزور در تابستان ها هم میزبان بازدیدکنندگان بسیاریست که برای آب و هوای خوب و مراکز تفریح و  استراحت مقصد گردشگران است.

   

   

  پیست اسکی و تله سیژ تساغکادزور

  این شهر به عنوان مرکز گردشگری و اسکی ارمنستان است. یکی از مهمترین عناصر این شهر تله سیژ آن با بیش از پنج ایستگاه است که بر دامنه‌ی کوه تغنیس واقع شده است، این تله سیژ در 32 دقیقه شما را به ارتفاع 2819 متری برده که منظره‌ایی از ارمنستان در یک نگاه را به همراه می‌آورد، که در صورت صاف بودن هوا منظره ایی باور نکردنی از کوه‌های آرارات دیده می‌شود. در این تله سیژ امکان جابه‌جایی از ایستگاهی به ایستگاه دیگر بدون در آوردن تجهیزات اسکی برای اسکی بازان فراهم است.

  در سال 2004 تحت نظر رئیس جمهور وقت ارمنستان روبرت کوچاریان این تله سیژ به طور کامل توسط یک شرکت ایتالیایی جایگزین و نو شد.در حال حاضر هم تله سیژ هم پیست اسکی مجهز به بروز ترین تجهیزات هستند که تجربه‌ی اسکی ایمن و راحت برای اسکی بازان را فراهم می کند. اگر تور تساغکادزور را انتخاب کردید از این پیست دیدن نمایید. 

  همچنین در این مکان کافه ها، رستوران ها، مراکز امداد، کمک های اولیه و خدمات آموزشی برای افراد تازه کار وجود دارد که همگی اینها در کنار طبیعت زیبا، هوای پاکیزه و آفتاب تساغکادزور تجربه‌ایی به یاد ماندنی برای بازدیدکنندگان تور تساغکادزور به ارمغان می‌آورد.

   

   

  صومعه کِچاریس(Kecharis) در تساغکادزور

  به دلیل قرار گرفتن در یکی از توریستی ترین شهرهای ارمنستان تساغکادزور، صومعه ی کچاریس مورد توجه و استقبال بازدید کنندگان بسیاری قرار دارد. البته این مجموعه کلیساها به خودی خود بسیار با ارزش و لایق بازدید هستند. این صومعه از برجسته ترین مراکز مذهبی و فرهنگی ارمنستان با معماری ویژه و زیبایی است، که قسمتی از شهرتش به خاطر افراد تاثیر گذاریست که در آنجا زندگی کرده‌اند از جمله زبان شناس و پژوهشگر گریگور ماگیستروس پاهلوانی و شاعر و خطات خاچاتور خاچرتسی.

  این صومعه که از دیدنی‌های تور تساغکادزور است در قرن یازدهم ساخته شده است و شامل چهار کلیسا، حیاط، 2 عبادتگاه و سنگهای سلیبی زیادی است که قدمتشان به قرن هفتم تا هشتم بر می گردد. کلیسای اصلی کلیسای گریگوری مقدس است که توسط گریگوری ماگیستروس پاهلاوونی ساخته شده است. بر طبق کتیبه‌ی حکاکی شده بر ورودی جنوبی آن، این کلیسا در سال 1033 ساخته شده است. در کنار کلیسای گریگوری مقدس کلیسای کوچک نشان مقدس است که گفته می شود همچنین توسط گریگوری ماگیستروس پاهلاوونی ساخته شده است.

   

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور تساغکادزور
  توضيحات : راهنمای سفر به تساغکادزور
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 1048
  تاريخ درج : 1397/8/6