تور قونیه

  تور قونیه و دیدنی ها

  تور قونیه 

  قونیه شهری ست زیبا، پر از عشق و عرفان، که آرامگاه یکی از بزرگترین عرفا و شاعرانی ست که دنیا تا کنون به خود دیده است؛ ازین رو این شهر محبوبیت و شهرت بسیاری دارد. اگر علاقمند به عرفان و ادب پارسی هستید تور قونیه سفری منحصر بفرد خواهد بود که که روح هر هنردوستی را تجلی خواهد داد. قونیه یکی از شهرهای کشور زیبای ترکیه است که به عنوان پایتخت تمدن اسلامی از آن نام برده میشود. این شهر با میزبانی از بیش از 1 میلیون نفر، از جمله یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه محسوب میشود؛ شهری که زبان رایج در آن ترکی ست و واحد پول رایج در آن لیر ترکیه است.

  تور قونیه

   

  بهترین فصل سفر به قونیه

  آب و هوای شهر قونیه به طور کلی سرد و نیمه خشک است. این شهر در فصل تابستان هوایی گرم دارد و دمای هوای آن به 30 درجه سانتی گراد نیز میرسد و از سویی دیگر فصل زمستان این کشور نیز سرد و خشک است. با توجه به شرایط آب و هوای شهر قونیه و قرارگیری بر روی ارتفاعات، تابستان های خشک به همراه شب هایی سرد دارد. اگر قصد سفری تابستانه در قالب تور قونیه به این شهر زیبا دارید، بیاد داشته باشید که گرمای این شهر در فصل تابستان قابل تحمل است؛ ازین رو تور قونیه در فصل تابستان نیز گزینه ی مطلوبی خواهد بود. اما بهترین فصل سفر با تور قونیه پاییز و بهار است چرا که هوای خنک و مناظر طبیعی زیبا لذت سفر را دوچندان میکنند.

   

  جاذبه های گردشگری قونیه

  آرامگاه و موزه مولانا

  بی شک مهمترین جاذبه ای که هرساله تعداد بسیار زیادی از علاقمندان به عرفان و هنر را در قالب تور قونیه به این شهر زیبا میکشاند مقبره عارف، صوفی و شاعر مشهور، مولانا جلال الدین محمد بلخی رومی است که از جمله جاذبه های مشهور دنیا نیز محسوب میشود. در کنار بنای آرامگاه مولانا، موزه ای نیز برپاست که آثار درون موزه شامل دست نوشته های قدیمی، قرآن های خطی، آلات موسیقی دوران رومی و آثار هنری دوران سلجوقی میباشد. آرامگاه این شاعر و عارف بلندمرتبه بعنوان سبنل اصلی شهر قونیه شناخته شده است و هر ساله مورد بازدید علاقمندان قرار میگیرد.

  آرامگاه مولانا

   

  تربت و مسجد شمس تبریزی

  مسجد شمس تبریزی یکی از جاذبه های اصلی شهر زیبای قونیه است که مورد توجه بسیاری از گردشگران ایرانی که در قالب تور قونیه به این شهر سفر میکنند؛ می باشد. مسجد اشرف الدین، مسجدی شاخص و مورد توجه در شهر قونیه است که به سبب ویژگی های خاص معماری به یکی از جاذبه های اصلی بدل شده است. تربت و مسجد شمس در سال ۱۵۱۰ به وسیله امیر اسحق گسترده تر و بازسازی شد. در داخل مسجد تربتی است که همگان معتقدند این تربت جایگاه خود شمس تبریز است. شمس تبریزی که استاد و پیر حضرت مولانا بود.

  تربت و مسجد شمس تبریزی

   

  موزه آنتوگرافی

  موزه آنتوگرافی یکی از جاذبه های مهم گردشگری شهر قونیه است که بازدیدکنندگانی که در قالب تور قونیه سفر میکنند عموما از آن بازدید میکنند. در این موزه می توانید انواع لباس های قدیمی و همینطور سلاح و سکه های با ارزش قدیمی را تماشا کنید. بخشی از این موزه مربوط به قالی و قالیچه است که بازدید از آن برای عکاسان بسیار لذت بخش است. این موزه زیبا در جاده لارنده قونیه قرار دارد که بازدید از این جاده زیبا نیز خود بخشی از سفر  و تور قونیه محسوب می شود.

  موزه آنتوگرافی

   

  موزه آتاتورک

  در سال 1912 در شهر قونیه بنایی به نام خانه آتاتورک ساخته شده که در واقع مردم این شهر این بنا را به اتاتورک هدیه داده اند. در این موزه لباس ها، مدارک جنگ آزاد، روزنامه های قدیمی و ... در معرض نمایش قرار می گیرد. این بنا از شهرتی جهانی برخوردار است که مخاطبان تور قونیه علاقه فراوانی به بازدید از آن دارند. با انتخاب تور قونیه از این موزه دیدن فرمایید.

   

  موزه آتاتورک

   

  غذاهای  معروف قونیه

  به طور کلی غذاهایی که در قونیه سرو می شود از بلغور گندم و گوشت بره تهیه می شود و این دو مورد مواد ثابت برای اغلب غذاهای این شهر محسوب می شوند. معروفترین غذای این شهر اتلی اکمک نام دارد که به ظاهر بسیار مشابه با پیتزا است. این غذا یکی از غذاهایی است که با تنوع زیاد در سراسر ترکیه سرو می‌شود. در نان نازک گوشت چرخ‌کرده، گوجه‌فرنگی، فلفل و پیاز ریخته و می‌پزند. یک پرس از این غذا می‌تواند به راحتی ۲ نفر را سیر کند. در کنار این غذا معمولا سوپ هم سرو می‌شود. در تور قونیه حتما این غذا را تست نمایید. 

   

  اتلی اکمک

   

  اگر تا به امروز به محض شنیدن نام ترکیه به یاد تور آنکارا، تور استانبول و تور ازمیر  ویا تور آنتالیا  افتاده اید بهتر است تور قونیه را نیز در نظر داشته باشید. تور قونیه فرصتی ست برای قرارگیری در یک فضای عرفانی و هنری که یادآور پیشینه ی بسیار غنی و پر مغز کشور عزیزمان ایران است.

   

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور قونیه
  توضيحات : تور قونیه و دیدنی ها
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 631
  تاريخ درج : 1397/7/25