تور وان

  وان ترکیه و جاذبه های گردشگری

  راهنمای تور وان ترکیه

  دراین مقاله به معرفی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان خواهیم پرداخت، مقصدی با نام شهر وان که در اینجا به برسی چگونگی سفر به آن در قالب تور وان اشاره میکنیم. شهر وان در قسمت شرقی کشور ترکیه قرارگرفته است و بر خلاف شهرهای دیگر این کشور ، کردنشینان زیادی دارد و به طور کلی زبان کردی در این شهر بسیار دیده می شود. شهر وان از نظر مسافت بسیار به ایران نزدیک است ازین روست که مقصدی محبوب برای ایرانیان به شمار می آید. شهر وان به طور کلی از شهرهای مذهبی ترکیه محسوب می شود و میزان زیادی از مردمان این شهر مسلمانان سنی مذهبی هستند که به اصول دینی بسیار پایبند هستند به نحوی که بیشتر جمعیت زنان آن محجبه بوده و با حجاب کامل در انظار عمومی حاضر می‌شوند. شاید با خود فکر کنید که صرفا جاذبه های گردشگری در این شهر از منظر گردشگری حرف نخست را میزنند اما نکته ی جالب توجه اینجاست که این شهر زیبای کشور ترکیه،  لقب ارائه دادن غنی ترین و مشهورترین صبحانه در تمام کشور ترکیه را از آن خود کرده است. ازین رو یکی از متفاوت ترین تجربه هایی که در طول این سفر در انتظار شماست صبحانه های بی نظیر شهر وان ترکیه خواهد بود. از دیگر موارد بسیار مشهور شهر وان میتوان به گربه های این شهر اشاره کرد که شهرتی جهانی دارند و از جمله ی جاذبه های اصلی گردشگری این شهر محسوب میشوند.  در این مقاله گام به گام مهم ترین عوامل سفر به شهر وان را بررسی خواهیم کرد و مفید ترین اطلاعات را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

   

   

  بهترین فصل سفر با تور وان ترکیه

  اگرچه تور وان ترکیه از جمله محبوب ترین تورها در میان است این نکته از اهمیت سفر کردن در بهترین زمان ممکن را کم نمیکند. شهر وان ترکیه از لحاظ آب و هوایی، زمستانهایی بسیار سرد و برفی دارد و تابستانهایی گرم و خشک دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که بهترین زمان سفر برای سفر به وان در ترکیه، اواخر فروردین تا مهر می باشد. همچنین علاوه بر هوای خوب می توانید در مراکز خرید این شهر از تخفیف های زمستانی و تابستانی هم استفاده کنید. در این بازه زمانی نه تنها از آب و هوایی مطبوع و دلپذیر برخوردار خواهید شد، بلکه امکان شرکت در جشنواره های خرید در این شهر را نیز خواهید داشت.

   

   

  دیدنی های تور وان ترکیه

  قلعه وان

  قلعه وان بی شک یکی از مهمترین جاذبه های شهر وان ترکیه است .این قلعه تاریخی بر فراز کوه های بخش شرقی شهر وان قرار گرفته است و ستون های عظیم و دیواره های بسیار وسیعی در محوطه این قلعه از جمله بارزترین ویژگی های آن به شمار میرود. این قلعه ی تاریخی مشرف به ویرانه های شهر باستانی اورارتو ست که کتیبه هایی از اوایل دوران پادشاهی این سلسله ی قدرتمند کماکان در این منطقه سالم برجای مانده است.  

   

   

  دریاچه وان

  دریاچه وان به تعبیری مهم ترین جاذبه ی گردشگری  در تور وان به حساب می آید  که همه ساله گردشگران زیادی را برای بازدید به این منطقه ی منحصر بفرد می کشاند. طول این دریاچه 120 کیلومتر و عرض آن 80 کیلومتر است و با در برگرفتن آبی بسیار شفاف و زلال در فصول گرم سال برای شنا بسیار مناسب است.  آب دریاچه ی وان بطور طبیعی از آب باران و ذوب برف های مناطق مرتفع اطراف آن تامین میشود. اگرچه دریاچه ی وان از جمله جاذبه های طبیعی این شهر بحساب می آید اما در اطراف آن بخش های تاریخی بسیار مهمی واقع شده اند که به تاریخ پربار کشور ترکیه و بطور مشخص این بخش اشاره میکند. از جمله شناخته شده ترین این شهر ها میتوان به شهر الخاط اشاره کرد.

   

   

  جزیره آختامار

  جزیره ی آختامار یکی از جزیره های شاخص گردشگری واقع در این منطقه است که طبق افسانه ها اسم این جزیره از داستانی عاشقانه برگرفته شده است. در این افسانه، روزی مردی عاشق یکی از دختران جزیره شد و هر روز برای دیدن او با قایق از دریاچه عبور می کرد. سرانجام یک روز قایق او غرق شد و همانطور که در حال جنگیدن با امواج بود اسم دختر را فریاد زد: اوه تامار! از آن زمان، جزیره به نام اوختامار معروف شده است. یکی از مهمترین جاذبه های این جزیره کلیسای جامع اوختامار است که قدمتش به سال ۹۱۵ برمی گردد. کلیسا معماری زیبایی دارد و یکی از جذاب ترین بخش هایش آثار هنری دیواره خارجی آن است که بر اساس داستان های انجیل به تصویر در آمده است.اگر تور وان را انتخاب کردید حتما از این جزیره بازدید نمایید. 

   

   

  معروف ترین غذاها در شهر وان ترکیه

  در این شهر ساندویچ های بسیار خوشمزه ای عرضه می شود که به زبان ترکی دوروم نام دارد. این ساندویچ ها از مرغ و گوشت تهیه شده اند و قیمت بسیار ارزانی دارند.

   

   

  از دیگر غذاهای خوش طعم در این شهر کباب آدانا است که تور وان ترکیه بدون تست این غذا کامل نخواهد بود. این غذا باب طبع ایرانیان است. کباب آدانا از گوشت گوسفندی تهیه شده است و از ساطور برای خرد کردن آن استفاده می شود. این کباب مانند کوبیده های ایرانی است با این تفاوت که اندکی چاشنی تندی با فلفل قرمز به آن افزوده شده است.

   

   

  از دیگر غذاهای شاخصی که در تور وان ترکیه نباید از دست دهید، کوفته های ترکی هستند که از گوشت چرخ کرده و همینطور جعفری و فلفل تند تهیه می شود.

  اگر تا کنون تجربه ی بازدید از کشور پهناور و زیبای ترکیه را در قالب تورآنتالیا، تور استانبول و تور آنکارا داشته اید حال وقت آن رسیده که مقصدی کاملا جدید و متفاوت را امتحان کنید. با تکیه بر اطلاعات این مقاله پیشنهاد ما تور وان ترکیه است که هم امکان بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی را در اختیار شما قرار میدهد و هم شرکت در جشنواره های خرید محصولات متنوع آن.

   

   

  اطلاعات بيشتر
  عنوان : تور وان
  توضيحات : وان ترکیه و جاذبه های گردشگری
  منبع : مدیرتور
  بازديد : 620
  تاريخ درج : 1397/9/7